GAZBETON YAPIŞTIRMA HARCI

AÇIKLAMA

Çimento esaslı, tek bileşenli, yüksek performanslı, polimer katkılı gaz beton, youtong, boşluklu beton, dekoratif tuğla, cam tuğla gibi ürünlerin yapıştırılması için özel olarak geliştirilmiş yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygunluğu : Cl.(Normal Sertleşen)
Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Yoğunluk : 1.41 kg/It
Su Karışım Oranı : 6,75-7,25It su 25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 2-2,5 saat
Düzeltilebilme Süresi : 25 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Basınç Dayanımı : > 5 N/mm2(28 Gün)
Eğilme Dayanımı : 3 N/mm2(28 Gün)

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50(±5) bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

*İç ve dış mekanlarda
*Yatay ve düşey yüzey uygulamalarında
*Su emme değeri yüksek gaz beton, youtong, boşluklu beton, dekoratif ve cam tuğla gibi yapı elemanlarının yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI

*Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
*Uygulama kolaylığı sağlar.
*Yapışma performansı yüksektir
*Suya ve neme karşı dayanıklıdır
*Dayanıklı ve uzun ömürlüdür
*Yüksek su emmeye sahip yüzeylerde çabuk kuruma yapmaz.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Emiciliği yüksek olan yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir.

HAZIRLAMA TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Gaz beton Yp 7-7,5 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir.Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır.Kaptaki karışım 2-2,5 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

KULLANIM TALİMATI

Kullanıma hazır hale getirilmiş harç yapıştırılacak yüzeye mala yardımı ile kuvvetlice bastırılarak çekilir ve bir tabaka oluşturulur. Yapıştırılacak olan gaz betonun cinsine göre ve/veya boyutlarına uygun olan bir dişli mala ile yapışacak yüzeye uygulanmış olan harç taraklanır (10X10 genişliğinde). Harcın üzerine yapıştırılmış gaz beton plastik tokmak ile vurularak dahi iyi bir yapışma sağlanır. En geç 25 dakika içinde gaz beton harca sıkıca bastırılarak yapıştırılır. Gaz betonun yapışacak yüzeyinin en az %90nın harç ile teması sağlanmalıdır. Uygulama yapılacak yerde kullanılacak olan ilk sırada ki gaz betonların harca temas eden alt ve yan yüzeyleri su ile ıslatılarak örülür. Bundan sonra ki örülecek sıralarda bu işlemi yapmaya gerek yoktur.

SARFİYAT

Gaz betonun boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Ortalama 3-5Kg/m2

AMBALAJ

25 Kg' Ilk Kraft torba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde sakianmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C' nin altında ve +30 °C 'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.