GRASET GRANİT YAPIŞTIRMA HARCI

AÇIKLAMA

Çimento esaslı toz reçine katkılı yüksek yapışma özelliğine sahip tek bileşenli fayans ve seramik yapıştırmak için geliştirilmiş kayması azaltılmış ekstra özelikli yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygunluğu : C2.(Performansı arttırılmış)
Renk : Beyaz
Görünüm : ince Toz
Yoğunluk : 1.20 kg/It
Su Karışım Oranı : 7,25-7,75 It su 25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 2-2,5 saat
Kabuklaşma Süresi : 20 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C30 °C Başlangıç Çekme Yapışma
Mukavemeti-->--1 N/mm2 Suya daldırıldıktan sonra
Çekme Yapışma Mukavemeti : >1 N/mm2 Islyla Yaşlandırıldıktan Sonra
Çekme Yapışma Mukavemeti : N/mm2 Donma-Çözünme Çevrimi
Çekme Yapışma Mukavemeti 1 N/mm2
Kayma : 0,5 mm

TEKNİK BİLGİLERİ

20 0C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50(±5) bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey yüzeylerde Max. 33x33 cm seramik ve karoların uygulamalarında, İç mekanlarda yatay ve düşey yüzeylerin uygulamalarında, Dış mekanlarda yatay yüzeylerde granit, seramik, cam mozaik, porselen uygulamalarında, Beton veya şap zemin yüzey üzerine uygulamalarda.

AVANTAJLARI

*Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
*Uygulama kolaylığı sağlar.
*Yapışma performansı yüksektir
*Suya ve neme karşı dayanıklıdır
*Dayanıklı ve uzun ömürlüdür
*Kendiliğinden Derzli uygulanabilir

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey, mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Emiciliği yüksek olan yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir. Tamir gerektiren zeminlerde uygulamadan 3-4 gün evvel doldurulmalı ve tesviye edilmelidir.

HAZIRLAMA TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Granit Yp Beyaz 6-7 It temiz su içine katılarak düşük devirli çırpıcı veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 2-2,5 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

KULLANIM TALİMATI

Kullanıma hazır hale getirilmiş harç yapıştırılacak yüzeye mala yardımı ile kuvvetlice bastırılarak çekilir ve bir tabaka oluşturulur. Yapıştırılacak olan karonun cinsi ve/veya boyutlarına uygun olan bir dişli mala ile yapışacak yüzeye uygulanmış olan harç taraklanır. En geç 20 dakika içinde karolar harca sıkıca bastırılarak yapıştırılır. Karoların arka yüzeyinin en az %90nın harç ile teması sağlanmalıdır. Harcın üzerine yapıştırılmış karolara plastik tokmak ile vurularak dahi iyi bir yapışma sağlanır. Karonun cinsi, boyutları ve/veya uygulama yapılacak yüzeyin durumuna göre karoların arka yüzüne de harç uygulanarak çift taraflı yapıştırma metodu uygulanması yapılabilir Derz uygulaması yatayda 24 saat düşeyde 48 saat sonra yapılmalıdır.

SARFİYAT

4-4,5 Kg/m2(6mm taraklı mala ile)

AMBALAJ

25 Kg' I ık Kraft torba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C nin altında ve +30 °C 'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.