SETKA FLEX YAPIŞTIRMA HARCI

AÇIKLAMA

Çimento esaslı toz reçine ve polimer takviyeli yapışma mukavemeti arttırılmış yüksek performanslı kayması azaltılmış ilave ekstra özelliklere sahip tek bileşenli esnek fayans ve seramik yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygunluğu : C2TS1(Performansı arttırılmış , esnek, kayması azaltılmış)
Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Yoğunluk : 1.42 kg/It
Su Karışım Oranı :7,00-7,50 It su25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 3-3,5 saat
Kabuklaşma Süresi :25 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C• Başlangıç Çekme Yapışma
Mukavemeti >1 N/mm2 Suya daldırıldıktan sonra
Çekme Yapışma Mukavemeti : 1 N/mm2 Isıyla Yaşlandırıldıktan Sonra
Çekme Yapışma Mukavemeti :-›- 1 N/mm2 Donma-Çözünme Çevrimi
Çekme Yapışma Mukavemeti : 1 N/mm2

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50(±5) bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

* İç ve dış mekanlarda
*Yatay ve düşey yüzeylerde, granit, seramik, porselen, cam mozaik, uygulamalarında
*Beton veya şap zemin yüzey üzeri uygulamalarında *Yerden ısıtmalı sistem lerde
*Seramik üzerine seramik uygulamalarında

AVANTAJLARI

*Esnektir.
*Hazırlanması ve uygulanması kolaydır.
* Uygulama kolaylığı sağlar.
*Yapışma performansı yüksektir.
*Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. *Suya ve neme karşı dayanıklıdır.
*Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey, mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Emiciliği yüksek olan yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir. Tamir gerektiren zeminlerde uygulamadan 3-4gün evvel doldurulmalı ve tesviye edilmelidir.

HAZIRLAMA TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Flexible 6-7 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 3-3,5 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

KULLANIM TALİMATI

Kullanıma hazır hale getirilmiş harç yapıştırılacak yüzeye mala yardımı ile kuvvetlice bastırılarak çekilir ve bir tabaka oluşturulur. Yapıştırılacak olan karonun cinsi ve/veya boyutlarına uygun olan bir dişli mala ile yapışacak yüzeye uygulanmış olan harç taraklanır. En geç 25 dakika içinde karolar harca sıkıca bastırılarak yapıştırılır. Karoların arka yüzeyinin en az %90 ının harc ile teması sağlanmalıdır. Harcın üzerine yapıştırılmış karolara plastik tokmak ile vurularak dahi iyi bir yapışma sağlanır. Karonun cinsi, boyutları ve/veya uygulama yapılacak yüzeyin durumuna göre karoların arka yüzüne de harç uygulanarak çift taraflı yapıştırma medotu uygulanması yapılabilir. Dış cephe uygulamalarında daha iyi bir yapışma için harcı suyuna Lâteks TC 10 aderans arttırıcı katkı kullanınız. Derz uygulaması yatayda 24 saat düşeyde 48 saat sonra yapılmalıdır.

SARFİYAT

4-4,5 Kg/m2 (6mm taraklı mala ile)

AMBALAJ

25 Kg' lık Kraft torba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.