SETKA FLEX DERZ DOLGU

AÇIKLAMA

Çimento esaslı, polimerler ve özel kimyasallarla güçIendirilmiş pürüzsüz yüzey oluşturarak hidrofobik etkisi ile su yalıtımıda sağlayan 0-6 mm arasındaki derz boşlukların' doldurmak amacı ile üretilen yüksek performanslı derz dolgu harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygunluğu : ÇG1.(çimentolu derz dolgu)
Renk : Beyaz
Görünüm :İnce Toz
Yoğunluk : 1.25 kg/It
Su Karışım Oranı : 6-7 It su 20 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 1-1,5 saat
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Basınç Dayanımı : 15 N/mm2(28 gün)
Eğilme Dayanımı : 3,5 N/mm2 (28 gün)
Büzülme : 2 mm/m
Su Emme ( 30 dakika) : 2 gr
(240 dakika) : 5gr
Kullanıma alma Süresi : : 24 saat düşeyde - 36-48 saat yatayda

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50(±5) bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekânlarda yatayda ve düşeyde Su depolarında, yerden ısıtma!' sistemlerde, havuzlarda Seramik, fayans, granit, mermer, porselen, doğal taş, tuğla benzeri ürünlerin, 0-6 mm ye kadar olan derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır.

AVANTAJLARI

*Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
*Uygulama kolaylığı sağlar.
*Dayanıklı ve uzun örnürlüdür
*0-6 mm kadar derzlerde çatlamadan düzgün yüzeyli bir yapışma sağlar
* Hızlı sertleşir kullanıma çabuk açılacak mekânlar için idealdir.
*Renk solması tozuma ve çatlama yapmaz
*Yoğun yaya trafiğine dayanıklıdır
*Yapışma performansı yüksektir
*Suya ve neme karşı dayanıklıdır

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey, mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Düşey uygulamalarda derz dolgu doldurulmadan önce derz boşluklarının nemlendirilmesi sağlanmalıdır

HAZIRLAMA TALİMATI

20 kg' lık toz halindeki Yeykim Fleks Fuga 6-7 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 1-1,5 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

KULLANIM TALİMATI

Kullanıma hazır olan Yeykim Fleks Fuga derz dolgu harcı sert kauçuk tabanlı derz yayma malası veya sert kauçuk uçlu çek pas ile derz boşluklarına doldurulmalıdır. Bu işlem bir önce paralel sonrasında çapraz çekilerek yapılmalıdır. Kaplama malzemesi üzerinde fazla kalan dolgu lar, derz boşluklarındaki harca zarar vermeden ıslak spatula ile sıyrılır.15-30 dakika beklendikten sonra nemli bir sünger veya bez yardımı ile yüzeyde kalan ince harç tabakası temizlenir. Yüzey temizleme ve düzgünleştirme işlemi harç henüz yaşken kuru bir bez (üstübü benzeri) ile yapılmalıdır. Uygulama sonrasında yüzeyin kullanılabilirlik Süresi en az düşeyde 24 saat yatayda 36-48 saat sonra olmalıdır.

SARFİYAT

Tüketim Miktarı Tablosu (gr/m2) (derz derinliği lOmm alınmıştır)
Seramik Boyutu 3 mm 4 mm 5 mm 6 mm
10X10 cm 690 920 1150 1380
20X20 cm 345 460 575 690
30X30 cm 230 300 380 460

AMBALAJ

10-20 Kg' I ık Kraft torba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °Unin altında ve +30 °Cinin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız. Yerden ısıtmalı,yüksek basınça veya kimyasallara maruz kalan , yüzme havuzu veya su deousu gibi alanlarda kullanmayınız