HAZIR ÇOK AMAÇLI HARÇ

KULLANIM ALANLARI

İç ve Dış mekanlarda sıva, duvar örme, tamir ve tesviye uygulamalarında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Kolay ve hızlı uygulama olanağı sağlar. Pratik ve düşük maliyetli çözüm sağlar.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Coatmixtamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir.

HARÇ HAZIRLAMA UYGULAMA

Coatmix çimento esaslı hazır el sıvası hazır sıva karıştırma makinesi veya el ile karıştırılarak hazırlanır. (9-10 It su / 50 kg torba). Uygulama kalınlığı tek katta 1 cm ile 2,5 cm arasında olmalı,kalınlık 2,5 cm'den fazla ise ikinci kat bir gün sonra maksimum 2,5 cm kalınlığında uygulanır. Hazırlanan harç, sıva küreği veya mala ile uygulanır. Alüminyum mastar ile mastarlanır. Bu işlemden sonra, sıva yeterince sertleştiğinde sıva yüzeyi trifillenir ve nemli bir sünger ile yüzey bitirilir. Duvar örmede; hazırlanan harç yatay ve/veya d üşey yüzeylere mala ile uygulanır.

TÜKETİM

Yaklaşık 15-16 kg/m2 (1 cm kalınlık için)

TEKNİK DEĞERLER

Kuru Birim Ağırlık kg/m3 1550 ± 100
Yaş Birim Ağırlık kg/m3 2000 ± 100
Ortalama Basınç Dayanımı, N/mm2 >2,5
Ortalama Eğilme Dayanımı, N/mm2 >1

AMBALAJLAMA VE SAKLAMA

50 kg'lik kraft torbalarda, istenildiği takdirde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir. Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında, en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 6 ay. Torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

UYARILAR

Hazırlanan sıva içerisinde hiçbir yabancı malzeme (kireç,çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Uygulamanın + 5°C, + 35°C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Rüzgarlı havalarda sıva hızlı kurumaya karşı korumalıdır. Ürünün dayanıklılığı açısından uygulama sonrası 7 gün içinde yüzey belirli aralıklarla sulanmalıdır. Özellikle yazın yapılacak uygulamalarda hızlı kuruma ile oluşabilecek çatlama riskini önlemek amacı ile 2 kat uygulama önerilir. Sıva üzerine yapılacak olan uygulamalar için ortam sıcaklığına bağlı olarak en az 28 gün beklenilmelidir. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direkt solumayınız. Göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz. Daha fazla bilgi için güvenlik föyünü isteyiniz. Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız.