ÇİMENTO ESASLI HAZIR EL SIVASI

KULLANIM ALANLARI

İç ve Dış mekanlarda tuğla, gazbeton, beton,brüt beton, bims, briket, duvar ve tavan yüzeylere sıva yapılmasında kullanılır. Gri ve Beyaz seçenekleri mevcuttur. Lif takviyeli seçeneği mevcuttur.

ÖZELLİKLERİ

Kolay ve hızlı uygulama olanağı sağlar. Kaba ve ince sıva işlevini birlikte görür. Homojen yapısı ile yüzeyin her noktasında yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri sağlar.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Coatmix tamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir. Gazbeton duvarlarda, uygulamadan en az 72 saat önce Coatmix toz ön serpme olarak uygulanmalıdır. Beton tavan ve duvarlarda uygulama öncesinde, uygun aderansartırıcılar önerilmektedir.

HARÇ HAZIRLAMA UYGULAMA

Coatmix çimento esaslı hazır makine sıvası hazır sıva karıştırma veya el ile karıştırılarak hazırlanır (9-10 It su / 50 kg torba). Uygulama kalınlığı tek katta 1 cm ile 2,5 cm arasında olmalı, kalınlık 2,5 cm'den fazla ise ikinci kat, ilk kat prizini aldıktan sonra yine en fazla 2,5 cm kalınlığında uygulanır. Hazırlanan harç, sıva küreği veya mala ile uygulanır. Aluminyum mastar ile mastarlanır. Bu işlemden sonra, sıva yeterince sertleştiğinde sıva yüzeyi trifillenir ve nemli bir sünger ile yüzey bitirilir.

TÜKETİM

1 cm sıva kalınlığı için yaklaşık 14,5 kg/m2

TEKNİK DEĞERLER

Kuru Birim Ağırlık kg/m3 1450 ± 100
Yaş Birim Ağırlık kg/m3 1800 ± 100
Ortalama Basınç Dayanımı, N/mm2 >2,5
Ortalama Eği Ime Dayanımı, N/mm2 >1
Aderans Dayanımı / Kuru Ortamda, N/mm2 >0,2
Elastisite Modülü, N/mm2 4750 ± 100