ÇİMENTO ESASLI HAZIR İNCE EL SIVASI

KULLANIM ALANLARI

İç ve Dış mekanlarda tuğla, gazbeton, beton,brüt beton, bims, briket, duvar ve tavan yüzeylere uygulanır. Gri ve Beyaz seçenekleri mevcuttur. Lif takviyeli seçeneği mevcuttur.

ÖZELLİKLERİ

Kolay ve hızlı uygulama olanağı sağlar. Kaba ve ince sıva işlevini birlikte görür. Homojen yapısı ile yüzeyin her noktasında yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri sağlar.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Coatmix tamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir. Gazbeton duvarlarda, uygulamadan en az 72 saat önce Coatmix toz ön serpme olarak uygulanmalıdır. Beton tavan ve duvarlarda uygulama öncesinde, uygun aderans artırıcılar önerilmektedir.

HARÇ HAZIRLAMA UYGULAMA

Coatmix çimento esaslı hazır el sıvası hazır sıva karıştırma makinesi veya el ile karıştırılarak hazırlanır. (9-10 It su / 50 kg torba). Uygulama kalınlığı tek katta 1 cm ile 2,5 cm arasında olmalı, kalınlık 2,5 cm'den fazla ise ikinci kat bir gün sonra maksimum 2,5 cm kalınlığında uygulanır. Hazırlanan harç, sıva küreği veya mala ile uygulanır. Alüminyum mastar ile mastarlanır. Bu işlemden' sonra, sıva yeterince sertleştiğinde sıva yüzeyi trifillenir ve nemli bir sünger ile yüzey bitirilir.

TÜKETİM

1 cm sıva kalınlığı için yaklaşık 14,5 kg/m2

TEKNİK DEĞERLER

Kuru Birim Ağırlık kg/m3 1450 ± 100
Yaş Birim Ağırlık kg/m3 1800 ± 100
Ortalama Basınç Dayanımı, N/mm2 >2,5
Ortalama Eğilme Dayanımı, N/mm2 >1
Aderans Dayanımı / Kuru Ortamda, N/mm2 >0,2
Elastisite Modülü, N/mm2 4750 ± 100
Isı İletkenlik Katsayısı
(W/mK) (25,3 O C) 0,420 ± 0,02

AMBALAJLAMA VE SAKLAMA

25-50 kg'lik kraft torbalarda, istenildiği takdirde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir. Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında, en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 6 ay. Torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

UYARILAR

Hazırlanan sıva içerisinde hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Uygulamanın + 5° C, + 35 ° C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Rüzgarlı havalarda sıva hızlı kurumaya karşı korumalıdır. Ürünün dayanıklı lığı açısından uygulama sonrası 7 gün içinde yüzey belirli aralıklarla sulanmalıdır. Özellikle yazın yapılacak uygulamalarda hızlı kuruma ile oluşabilecek çatlama riskini önlemek amacı ile 2 kat uygulama önerilir. Farklı malzeme birleşim yerlerinde ve hareket olabilecek noktalarda sıva filesi tavsiye edilir. Sıva üzerine yapılacak olan uygulamalar için ortam sıcaklığına bağlı olarak en az 28 gün beklenilmelidir. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direkt solumayınız. Göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz. Daha fazla bilgi için güvenlik föyünü isteyiniz. Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız.