ÇİMENTO ESASLI HAZIR MAKİNA SIVASI

KULLANIM ALANLARI

İç ve Dış mekanlarda tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims, briket, duvar ve tavan yüzeylere uygulanır. Gri ve Beyaz seçenekten i mevcuttur. Lif takviyeli seçeneği mevcuttur.

ÖZELLİKLERİ

Makine ile kolay ve hızlı uygulama olanağı sağlar. Tek kat uygulama il yüzey sonlandırılır. Kaba ve ince sıva işlevini birlikte görür. Homojen yapısı ile yüzeyin her noktasında yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri sağlar. Su itici özelliği il geleneksel sıvalara göre suya ve neme karşı daha dayanıklıdır.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Coatmix tamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir. Gazbeton duvarlarda, uygulamadan en az 72 saat önce Coatmix toz ön serpme olarak uygulanmalıdır. Beton tavan ve duvarlarda uygulama öncesinde, uygun aderans artırıcılar önerilmektedir.

UYGULAMA

Coatmix çimento esaslı hazır makine sıvası hazır sıva karıştırma ve püskürtme makinesi ile karıştırılarak (9-10 It su / 50 kg torba) yüzeye püskürtülür. Uygulama kalınlığı tek katta 1 cm ile 2,5 cm arasında olmalı, kalınlık 2,5 cm'den fazla ise ikinci kat bir gün sonra maksimum 2,5 cm kali nl ığında uygulanır. Yüzey mastarlanır. Yeterince sertleşince perdahlanır, istenirse nemli bir sünger ile yüzey bitirilir.

TÜKETİM

1 cm sıva kalınlığı için yaklaşık 14,5 kg/m2

TEKNİK DEĞERLER

Kuru Birim Ağırlık
kg/m3 1350 ± 100
Yaş Birim Ağırlık kg/m3 1700 ± 150
Ortalama Basınç Dayanımı, N/mm2 >2,5
Ortalama Eğilme Dayanımı,
N/mm2 >1
Aderans Dayanımı / Kuru Ortamda, N/mm2 >0,3
Elastisite Modülü, N/mm2 4500 ± 100
Isı İ letkenlik Katsayısı
(W/mK) (25,3 O C) 0,420 ± 0,02

AMBALAJLAMA VE SAKLAMA

10-20 Kg' I ık Kraft torba

UYARILAR

Hazırlanan sıva içerisinde hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Uygulamanın + 5°C, + 35°C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Rüzgarlı havalarda sıva hızlı kurumaya karşı korumalıdır. Ürünün dayanıklılığı açısından uygulama sonrası 7 gün içinde yüzey belirli aralıklarla sulanmalıdır.