DEKORATİF KAPLAMA SIVASI ( MİNERAL )

AÇIKLAMA

Beton, Sıva vb. yüzeylerde kaplama malzemeleri olarak kullanılmak üzere üretilen özel kimyasallarla güçlendirilmiş polimer ve elyaf takviyeli büzülme ve çatlama yapmayan beyaz çimento esaslı dekoratif son kat kaplama harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Beyaz
Görünüm : Granül
Yoğun luk : 1,55 Kg/It
Su Karışım Oranı : 5-5,5 It su/25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 1,5-2 saat
Kabuklaşma Süresi : 20 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Çevre Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Uygulama Kalınlığı : 2 mm
Yapışma Mukavemeti(Betona) :O,75 N/mm2
Eğilmede Dayanımı :3N/mm2
Basınç Dayanımı : 8N/mm2

TEKNİK BİLGİLER

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuar da elde edilen veri lerdir.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda duvar ve tavanlarda yatay ve düşeyde, beton ve sıvalı yüzeylerin sıvanmasında kullanılır.

Avantajları

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır,
*Termal şoklara dayanıklıdır,
*Yapıya doğal ve dekoratif bir görünüm kazandırır, *Yapışma performansı çok yüksektir,
*Yapı kabuğunun mekanik mukavemetini arttırır,
* Üzerine direkt boya uygulanabilir,
* UV dayanımı yüksektir,
*Sıvada ki işçilik hatalarını gizler,
*Su itici özelliğe sahiptir.

Yüzey Hazırlama

Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Çok emici veya parlatılmış olan beton yüzeylerde dekoratif sıva uygulaması yapılmadan önce muhakkak Primer 190 astar ajanı kullanılarak uygulanmalıdır. Isı yalıtım uygulamalarında son kat sıva üzerine en az 24 saat sonra Primer 190 astar ajanı uygulanarak Dekoser uygulamasına geçilmelidir.

Hazırlama TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Dekoser 5-5,5 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 1,5-2 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kullanım TALİMATI

Çelik mala yardımı ile uygulama yüzeyine eşit kalınlıkta yayılmalıdır Uygulama kalınlığı en büyük granüle göre ayarlanmalıdır. Hava şartlarına göre 5-10 dk sonra plastik mala ile dairesel hareketler yapılarak desen verilir. Geniş açıklıklarda yeterli personel desteği ile uygulamaya devam Teknik Bilgiler edilmeli ek yerlerinin belirginleşmesi engellenmelidir. Boyaya 20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem geçilecek durumlarda 2-3 gün hava şartlarına göre muhakkak ortamında laboratuvarda elde edilen verilerdir. beklenilmelidir. Rüzgâr yükü alan yüksek binalardave yüksek hava sıcaklıklarında nemlendirme yapılmalı hatta iskeleye Kullanım Alanları perdeleme yapılmalıdır

SARFİYAT

2,5-3 Kg/m2

Ambalaj

25 Kg' lık Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °Cinin altında ve +30 °Cinin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı,yağış ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.