DEKORATİF SIVA ASTARI

AÇIKLAMA

Akrilik polimer dispersiyon esaslı kullanılmaya hazır alkali dayanımı ve aderansı yüksek son kat olarak yapılan kaplama sıvalarından önce yapışma dayanımını arttırılması için kullanılan kopolimer astar ajanıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Şeffaf
Görünüm : Likit
Kimyasal Yapısı : Akrilik Kopolimer Esaslı
Yoğunluk : 0,92 Kg/It
Katı Madde Oranı : %10
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+25 °C :
Kullanma Sıcaklığı: +5 °C,+25 °C :

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.KULLANIM ALANLARI

Dış mekânlarda Düşey yüzeylerde

AVANTAJLARI

*Uygulanması kolaydır.
*Suya, dona ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır.
*Yapışma performansı ve mukavemeti çok yüksektir.
*Parlamaz
*Derine nüfuz eder.
*Solvent içermez
*Su buharı geçirimlidir.
*Nemli yüzeylere uygulanabilir

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb, gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama kapalı bir alanda yapılacak ise havalandırma işlemi yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde eski solventli boya var ise uygulamadan önce yüzeyden temizlenmelidir.

HAZIRLAMA TALİMATI

20 kg' lık likit halindeki kullanıma hazır Primer 190 kullanılmadan önce muhakkak çalkalanmalıdır. Çalkalama işleminden sonra kullanılacak miktar kadar Primer 190 temiz bir kap içerisine boşaltılarak kullanıma hazır hale getirilir. Geriye kalan Primer 190 ağzı kapatılarak ambalajında muhafaza edilir.

KULLANMA TALİMATI

Kullanıma hazır hale gelen likit yapıdaki Prımer 190 uygulama yapılacak olan yüzeye rulo veya fırça yardımı ile direkt olarak uygulanır. Tüm yüzeye eşit miktarda iyice yedirilerek tatbik edilir. Dekoratif sıva silikonlu kaplama, grenli kaplama yapılmadan 1 gün önce astar uygulaması önerilir. Yağış beklenen ve yağış altında ki hava şartlarında uygulamadan kaçınınız. İki kat olarak uygulama yapılması tavsiye edilir.

SARFİYAT

0.05-0.200 gr/m2 (Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak degişkenlik göstermektedir.)

AMBALAJ

20 Kg' lık Plastik Bidon

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 2 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °Cinin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş likite su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.