LEVHA SIVA HARCI

AÇIKLAMA

Isı yalıtım levhalarının sıvanmasında kullanılmak üzere hazırlanmış çimento esaslı tek komponentli polimer katkılı yüksek performanslı büzülme ve çatlama yapmayan sıvama harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Yoğunluk : 1.50 kg/It
Su Karışım Oranı : 5,5-6 It su 25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 1,5-2 saat
Kabuklaşma Süresi : 20 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Çevre Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Uygulama Kalınlığı : 3-5 mm arası Yapışma Mukavemeti (Levhaya) : %0,25 N/mm2
Soyulma Mukavemeti : 25 N mm2
Eğilmede Dayanımı %3 N/mm2
Basınç Dayanımı %8 N/mm2

TEKNİK BİLGİLER

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuar da elde edilen veri lerdir.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda duvar ve tavan larda yatay ve düşeyde ısı yalıtım plakalarının sıvanmasında kullanılır.

Avantajları

*Esnektir,
* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır, *Termal şoklara dayanıklıdır,
*Yanmaz,
*Yapışma performansı çok yüksektir,
* İsı değişiklerinden etki lenmez,
* Üzerine direk boya uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama

Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb, gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Isı yalıtım levhalarının yüzeye sağlam bir şekilde yapıştırılmış ve dübellenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama öncesi levhalar arasındaki boşluklar köpükle veya kullanılan aynı malzeme ile doldurulmalıdır

Hazırlama TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Lather Sv 5,5-6 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 1,5-2 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kullanım TALİMATI

Dübelleme uygulaması yapıldıktan 24 saat sonra levha üzerine mala yardımı ile 2-3 mm kalınlığında birinci kat uygulama yapılır. Sıva henüz yaş iken donatı filesi yukarıdan aşağıya doğru harcın içerisine yerleştirilir. İkinci kat sıva uygulaması 2-3 mm kalınlığında ve hava şartlarına göre ilk katın prizini almamış olmasına dikkat edilmeli ve soğuk derz oluşturulmamalıdır. File ek yerlerinin 10 cm üst üste bindirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Pencere ve kapı köşeleri çapraz sıva filesiyle takviye edilmelidir. Direk boyaya geçilecek ise 2-3 gün hava şartlarına göre muhakkak beklenilmelidir. Rüzgâr yükü alan yüksek binalarda ve yüksek hava sıcaklıklarında nemlendirilme yapılmalı hatta iskeleye perdeleme yapılmalıdır.

SARFİYAT

4 - 5 Kg/m2

Ambalaj

25 Kg' lık Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.