LEVHA YAPIŞTIRMA HARCI

AÇIKLAMA

Isı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılmak üzere hazırlanmış çimento esaslı tek komponentli polimer katkılı yüksek performanslı yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Yoğunluk : 1.45 kg/lt
Su Karışım Oranı : 6-6,5 It su /25 kg Toz İçin
Dinlendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 1,5-2 saat
Kabuklaşma Süresi : 20 Dk
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Mekanik Sabitleme Süresi : 24 Saat
Yapışma mukavemeti > 0,50 N/mm2(Beton)

TEKNİK BİLGİLER

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağı! nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda duvar ve tavanlarda yatay ve düşeyde ısı yalıtım plakalarının yapıştırılmasında kullanılır.

Avantajları

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır * Uygulama kolaylığı sağlar.
*Termal şoklara dayanıklıdır.
*Yanmaz
*Yapısma performansı yüksektir

Yüzey Hazırlama

Yüzeyin mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Emiciliği yüksek olan yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir. Tamir gerektiren zeminlerde uygulamadan 3-4 gün evvel doldurulmalı ve tesviye edilmelidir.

Hazırlama TALİMATI

25 kg lık toz halindeki Lather Yp 6-6,5 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 1,5-2 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kullanım TALİMATI

Levhaların arka yüzeylerine uygulanır. Uygulama şekli uygulama yapılacak olan yüzeyın durumuna ve/veya ısı yalıtım plakasının çeşidine göre değişir.

Taraklama Metodu

İsı yalıtım plakasının arka yüzünün tamamına dişli mala ile yapılan uygulamadır. Bu yöntem düzgün binalarda tercih edilebilir.

Noktasal Uygulama Metodu

Isı yalıtım plakasının arka yüzünde kenarlarda 5mm boşluk bırakılarak levhanın çevresine ve ortada 3 öbek şeklinde yapılan uygulamadır. İsı yalıtım plakası min.%40 kaplanmalıdır. Isı yalıtım plakasının yan yüzeylerine harcın bulaşmamasına dikkat edilmelidir. Yapıştırma işlemi mastar kullanılarak istenilen düzgün yüzey oluşturulacak şekilde bastırılarak yapılır. Mekanik sabitleme 24 saat sonra; yapıştırıcı kürünü aldıktan sonra yapılmalıdır.

SARFİYAT

4 - 5 Kg/m2

Ambalaj

25 Kg' Ilk Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.