SETFLOW KENDİNDEN YAYILAN TASVİYE ŞAPI

AÇIKLAMA

Çimento esaslı toz reçine ve modifiye polimer takviyeli yapışma mukavemeti arttırılmış yüksek performanslı kayması azaltılmış açık bekleme süresi uzatılmış ilave ekstra özelliklere sahip tek bileşenli çok esnek fayans ve seramik yapıştırma harcıdır,

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Yoğun luk : 1.32 kg/It
Su Karışım Oranı : 9,00-9,50 It su/25 kg Toz İçin
Dinlendirme :3-5dk
Uygulama Kalınlığı :3-10mm
Kullanma Süresi : 30 dk
Yayılma Süresi : 10 dk
Basınç Dayanımı >25 N/mm2
Eğilme Dayanımı >5 N/mm2 Üzerinde Yürünebilme Süresi : 8 saat
Son Kat Kaplama Zamanı 10-12 Saat
- Seramik, Halı Kaplama
- Parke, PVC Kaplama 20-24 Saat
Uygulama Zemin Sıcaklığı +5 °C,+30 °C

TEKNİK BİLGİLER

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50(±5) bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir,

Kullanım Alanları

Çimento bazlı şap,prefabrik beton, beton döşeme gibi alanları orta ve yüksek yoğunlukta yaya trafiğine maruz kalan iç mekan zeminlerinde ( okul, alışveriş merkezi, hastane, otel mağaza, vb. ) son kat kaplama öncesi zeminin tesviye etmek maksadı ile kullanılır.

Avantajları

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
* Uygulama kolaylığı sağlar.
*Yapışma performansı yüksektir
* Self levelling özelliği ile alt zemin pürüzlerini ortadan kaldırarak pürüzsüz bir zemin oluşturur. *Pompa ile uygulanabilir.
*Çatlama yapmaz.
*Kısa sürede işletmeye alınabilir.
*Dayanıklı uzun örnürlüdür.

Yüzey Hazırlama

Yüzey, mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir. Tamir gerektiren zeminlerde uygulamadan 3-4 gün evvel doldurulmalıdır. Uygulama öncesinde yüzey uygulamadan 30 dakika önce astar ajanı ile inceltilmeden astarlanmalıdır, Zeminde dilatasyon derzleri varsa riayet edilmelidir.

Hazırlama TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Relaks 10 6-7 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 3-4 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 30 dakika içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir

Kullanım TALİMATI

Kullanıma hazır hale getirilmiş ( akıcı haldeki ) SETFLOW uygulanacan zemine boşaltılır ve istenilen kalınlığa getirmek için taraklı mala ile taranır. Zemin bulunabilecek kuş gözleri vb. boşluklardaki yapışmayı önleyici hava kabarcıkları kirpi rulo ile iki taraflı harcın taranması yöntemiyle tahliye edilir. İki kat uygulama yapılması gereken zeminlerde ilk kat mukavemetini aldığı gibi hemen ikini katın uygulamasına geçilir. Katlar arası bekleme süresinin 24 saati aşması durumunda soğuk derz oluşacağından böyle durumlarda katlar arasına astar ajanı uygulaması gerekir. Geniş açıklıklarda kesintisiz uygulama yapılarak soğuk derz oluşumuna mahal verilmemesi için birden fazla kovada harç hazırlanmalı ve ardı ardına zemine dökülerek uygulama yapılmalıdır. Son kat kaplama uygulaması kaplanacak malzemenin cinsine göre sürekli suya maruz kalan mekanlarda, endüstriyel alanlarda ve ahşap zeminlerde uygulanmamalıdır. Son kat kaplama malzemesi olarak kullanılmamalıdır. Alttan ısıtmalı sistemlerde SETFLOW uygulaması yapılmadan en az 24 saat önce ısıtma sistemi devre dışı bırakılmalıdır.

SARFİYAT

1,5-1,7 Kg/m2(6mm taraklı mala ile)

Ambalaj

25 Kg' lık Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.