SETGROUT AKIŞKAN ANKRAJ ve MONTAJ HARCI

AÇIKLAMA

Çimento esaslı tek bi leşenli yüksek mukavemetli yüksek akıcılık özelliğine sahip rötre(büzülme),ayrışma ve terleme yapmayan pompa ile de kullanılabilen ilk ve nihai mukavemetleri yüksek sabitleme ankraj ve montaj harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygun luğu : R4 Sınıfı
Renk : Gri
Görünüm : Granül
Tane Boyutu : 10-30 mm
Yoğun luk : 1,90 Kg/It
Su Karışım Oranı : 3-3,5 It su/25 kg Toz İçin
Çalışma Süresi : 20 Dakika Uygulama
Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Uygulama Kalınlığı : 10-40 mm Arası
Basınç Dayan ımı : 50 N/mm2 (28 Gün)
Eğilme Dayanımı : 7 N/mm2 (28 Gün)

Kullanım Alanları

Ankraj çalışmalarında. İç ve dış mekanlarda. Trafiğine maruz kalan döşemelerin onarımında Çelik yapılarda kolonların temele sabitlenmesinde kullanılır. Yatayda Vinç ve makinelerin betona sabitlenmesinde Prefabrike beton elemanlarının birleştirilmesinde Yol ve köprü bağlantılarında.

Avantajları

Rötre(büzülme) yapmadığından eski betonla uyumlu çalışır.
* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
*Suya, dona ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır.
*Tek seferde 10-40 mm kalınlıkta uygulanabilir.
*Yapışma performansı ve mukavemeti çok yüksektir
* Klor ve sülfat ataklarına karşı dayanıklıdır. * Uygulama sırasında çatlama, büzüşme, sarkma ve çökme yapmaz.
*Su buharı geçirgenliğine sahiptir.
*Yanmaz.
*Yağlara ve asitlere karşı mukavimdir.
*Çelik donatıyı korozyona karşı korur

Yüzey Hazırlama

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için, keski veya tesviye aletleri kullanılarak yüzeyde oluşmuş gevşek hasarlı betonlar temizlenmelidir. Gerekli görülen hallerde, uygulama yüzeyi kumlama, basınçlı su veya hava püskürtme yöntemi ile temizlenmelidir. Uygulama esnasında yüzey nemlendirilmelidir. Uygulama yapılacak kalıbın iyi bir şekilde sabitlenmesine, sızdırmaz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir.

Hazırlama TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Yeyment Ank 3-3,5 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım olgunlaşması için 5-10 dk dinlendirilir. Daha sonra 1-2 dk tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Kullanıma hazır olan malzemeye sonradan herhangi bir katkı ve/veya kimyasal madde ilave edilmemelidir.

Kullanım TALİMATI

Kullanıma hazır hale gelen akışkan yapıdaki Yeyment Ank önceden hazırlanmış olan kalıbın içerisine tek taraftan dökülür. Böylece karışımın içerisinde ki hava sıkışması engellenmiş olur. Uygulamış olan Yeyment Ank hava koşullarına bağlı olarak,(güneş, rüzgar vs.) Yeycure ile veya ıslak çuval ile örtülerek 48 saat süre ile korunmalıdır. Kaptaki karışım Max.20 dk içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Uygulama yapılmadan önce yüzey nemlendirilerek suya doyurulmalıdır.

SARFİYAT

1,5-2 Kg/m2(1 mm kalınlık için)

Ambalaj

25 Kg' lık Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.