SETMIX TAMİR HARCI KABA 10-20mm

AÇIKLAMA

Duvar, hazır beton, brüt betonlar gibi yüzeylerde kalın tamirat gerektiren yerlerin onarımı için geliştirilmiş, pratik ve kolay uygulama imkanı sağlayan, tek bileşenli çimento esaslı polimer modifiyeli yüksek performansa sahip kalın tamir harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalite Standart Uygunluğu : R2 Sınıfı
Renk : Gri
Görünüm : Granül
Yoğunluk : 1,33 Kg/It
Su Karışım Oranı : 4,5-5 It su/25 kg Toz İçin
Din lendirme : 5-10 dk
Çalışma Süresi : 30 Dakika
Katlar Arası Bekleme : En Az 3 Saat Uygulama
Zemin Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Uygulama Kalınlığı : 5-20 mm Arası
Yapışma Mukavemeti : 1,00 N/mm2
Eğilme Dayanımı : 3 N/mm2(28 Gün)
Basınç Dayanımı : 15 N/mm2(28 Gün)

TEKNİK BİLGİLER

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

Kullanım Alanları

Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında. Brüt beton ve çimento bazlı sıvalarda. Duvar ve tavanlarda geçirimsiz ve yüksek mukavemetli beton tamirinde. Beton yapıların estetik tamiratında. Kenar ve köşelerin tamiratında. Betonarme binalarda ve yapılarda gaz beton, brüt beton, prefabrike beton, briket tuğla vb. gibi yüzeylerde kullanılır.

Avantajları

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır)
*Suya, dona ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır.)
• Esnektir.)
*Tek seferde 5-20 mm kalınlıkta uygulanabilir.)
*Yapışma performansı ve mukavemeti çok yüksektir)
* Pürüzsüz yüzey elde edilir)
* Uygulama sırasında çatlama, büzüşme, sarkma ve çökme yapmaz.)
* Seramik ve fayansların döşenmesinden önce, düzgün bir alt yüzey elde etmek için.)
*Su buharı geçirgenliğine sahiptir.)
*Yanmaz.

Yüzey Hazırlama

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için, keski veya tesviye aletleri kullanılarak yüzeyde oluşmuş gevşek hasarlı betonlar temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerde öncelikle Primer T kopolimer astar ajanı uygulanması tavsiye edilmektedir. Astar uygulaması yapılmadığı takdirde yüzey nemlendirilmeli fakat yüzeyde su birikintisi bırakılmamalıdır. Astar uygulaması yapılan yüzeylerde tamir harcı uygulaması yapılmadan önce yapışma aderansının sağlanması için 5-10 dk bekletilmelidir.

Hazırlama TALİMATI

25 kg' lık toz halindeki Remiks 10 4,5-5 It temiz su içine katılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-10 dk olgunlaşması için dinlendirilir. 1-2 dk tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Kaptaki karışım 30 dk içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Kullanıma hazır olan malzemeye sonradan herhangi bir katkı ve/veya kimyasal madde ilave edilmemelidir.

Kullanım TALİMATI

Uygulama yapılmadan önce yüzey nemlendirilerek suya doyurulmalıdır. Remiks 10 uygulama yapılacak yüzeye çelik mala yardımı ile homojen bir şekilde tüm yüzeye eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Kurumaya başladıktan sonra plastik mala veya nemli sünger yardımı ile yüzeyde düzeltmeler yapılmalıdır. Birden fazla kat uygulaması yapılacak ise katlar arasında 3 saat beklenilmelidir. Bir sonraki katın uygulamasına geçilmeden önce yüzey mutlaka nemlendirilmelidir. Karışım aralıklarla karıştırılarak kabuklaşması engellenmelidir.

SARFİYAT

1 mm kalınlık 1,7-2 Kg/m2 Yüzeyin derinliğine ve pürüzlü lüğüne göre değişken lik göstermektedir.

Ambalaj

25 Kg' lık Kraft torba

Depolama

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.