SET ŞOK

AÇIKLAMA

Çimento esaslı hızlı priz alan aktif su kaçaklarının yalıtımında kimyasal ve polimer katkılar içeren toz şeklinde kullanılan aderansı yüksek tıkaç görevi gören bir tozdur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Gri
Görünüm : İnce Toz
Çalışma Süresi : 1-1,5 dakika
Uygulama Sıcaklığı : +5 °C,+30 °C
Kuruma Süresi : 3-5 Dakika
Yapışma Dayan ımı : > 0,50 N/mm2(Beton)
Basınç Dayanımı >30 N/mm2(28 Gün)

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.
KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda hareketsiz çatlakların tamirinde, aktif su kaçaklarının yalıtımında boru ve kablo geçişlerinin yalıtımında, kalıp gergi(tie-rod) boşluklarının doldurulmasında, menhollerde negatif ve pozitif yönde kullanılır.

AVANTAJLARI

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
* 15 dakika sonra üzerine izolasyon uygulanabilir.
* Termal şoklara dayanıklıdır.
* İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar
* Ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzeyin mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyin yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Zayıf yüzeyler çatlak sıvalar vb. gibi yüzeyden kolay ayrışabilecek dokular koparılarak yüzeyden temizlenir. Uygulama öncesinde yüzey ıslatılmalıdır.

HAZIRLAMA TALİMATI

1 kg lık toz halindeki Setşok 0,200-0,300 kg temiz su dolu kabın içerisine yavaş yavaş dökülerek topaklanma olmayacak şekilde karıştırılır.

KULLANMA TALİMATI

Su kaçağının olduğu kısıma bastırılarak ürünün orada donuncaya kadar beklenilir. Bu uygulama yapılırken muhakkak eldiven kullanılmalıdır. Ürün ihtiyaçtan fazla hazırlanmamalı en geç 3-5 dakika içerisinde tüketilmelidir. Uygulama yapılan yüzey daha sonra mala yardımı ile düzeltilebilir.

SARFİYAT

1 lt boşluk için 1,5-2 Kg/m2

AMBALAJ

1 Kg Plastik Kova
5 Kg Plastik Kova

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır.Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °Cinin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı yağış ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.