SETCOAT

AÇIKLAMA

Tek komponentli elastromerik reçine esaslı yüzeyde tabaka oluşturarak su geçirimsizlik sağlayan UV dayanımı yüksek kullanıma hazır, boyanabilirözelliğesahipsolvent içermeyen akrilik esaslı su yalıtım malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk Beyaz
Görünüm Likit
Yoğunluk 1.76 kg/lt
Uygulama Sıcaklığı +5°C,+30°C
Yüzey Koruma Süresi 5-6 Saat
Mekanik Dayanım 5 Gün
Su Geçirimsizlik 7 Gün
Nihai Mukavemet 15Gün
Üzeri Kaplama Süresi 3 Gün
Katlar Arası Bekleme 20 °C 4-5 Saat
Uygulama Kalınlığı Optimum 1 mmTEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekânlarda ıslak hacimlerde, garaj, balkon teras, banyo, wc, su depoları, baca kenarları, saçak, olukların izolasyonunda kullanılan bir yalıtım malzemesidir.

AVANTAJLARI

* Kullanıma hazırdır.
* Solvent içermez
* Elastikiyet modülü yüksektir
* Uygulama kolaylığı sağlar
* Boyanabilir
* Fırça ile uygulanabilir
* İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar
* Güneş ışığından etkilenmez UV dayanımlıdır.
* Su buharı geçirgenliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzeyin mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Zayıf yüzeyler çatlak sıvalar vb. gibi yüzeyden kolay ayrışabilecek dokular koparılarak yüzeyden temizlenir. Gözenek ve delikler yüksek basınçlı su veya hava ile temizlenmelidir. Yüzey uygulama öncesinde ıslatılarak nemlendirilebilir. Beton sıva ve tuğla gibi yüzeylerde %25-30 oranında su ilave edilerek astar tabakası oluşturulmalıdır.

HAZIRLAMA TALİMATI

Setcoat su yalıtım malzemesi kullanıma hazırolduğundan dolayı hiçbir şekilde su veya katkı malzemesi katılmamalıdır. Ürün düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 3-4 dk karıştırılarak homojen bir hale getirilerek kullanılır.

KULLANMA TALİMATI

Setcoat en az iki kat halinde uygulanmalı katlar arası bekleme süresine riayet edilmelidir. Sonraki katı uygulamadan önce alt katın kurumuş olmasına riayet edilmelidir. Birinci kat uygulama hep aynı yönde uygulanarak tamamlandıktan sonra ikinci kat uygulama ona dik olacak şekilde ters yönde uygulanır. Setcoat gezilen yüzeylerde koruyucu kaplama muhakkak yapılması gerekmektedir.

SARFİYAT

Yatayda: 1-1,5 Kg/m2
Düşeyde: 0,800-1,00 Kg/m2
Her kat için yüzeyin durumuna boşluk vb. kayıplardan dolayı değişkenlik gösterebilir.

AMBALAJ

20 Kg Plastik Kova

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 6 aydır. Toz komponent üst üste 3 sırayı geçmemelidir. Ürün 0 °C nin üzerinde saklanmalı ve kesinlikle dondan muhafaza edilmelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. En az iki kat uygulanmalıdır. Çalışma süresi geçmiş ürüne toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı yağış ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.