SETCRSTAL

AÇIKLAMA

Çimento esaslı tek komponentli, kapiler çatlaklara nüfus ederek kristalleşme sağlayan, beton ile bütünleşip aşınmaz ve ayrılmaz bir yalıtım yapan, hem negatif hem pozitif yönden uygulama yapılabilen özel kimyasallarla geliştirilmiş su kürüne tabi bir su izolasyon malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk Gri
Görünüm İnce Toz
Yoğunluk 1.35 kg/lt
Su Karışım Oranı 8,25-8,75 lt/25 Kg Toz
Çalışma Süresi 30 dakika
Dinlendirme 2-3 Dk
Uygulama Sıcaklığı +5 °C,+30 °C
Eğilme Dayanımı >4 N/mm2(28Gün)
Basınç Dayanımı >15 N/mm2(28Gün)
TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda, su depoları,atık su depoları, bodrumlar,tüneller,asansör çukurları,istinat duvarları,deniz su seviyesi altında kalan veya etkilenmelere maruz kalan betonarme yapılar, barajlar,temel ve perde su yalıtımında negatif ve pozitif yönden gelen suların yalıtımında kullanılır.

AVANTAJLARI

* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
* Fırça ile uygulanabilir.
* Su buharı geçirimlidir.
* İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar
* Ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
* Negatif ve pozitif su basıncına dayanıklıdır.
* Oluşturduğu kristaller suda çözünmez yüzeyden ayrılmaz ve eskimez.
* Betonu ve donatıyı suyun korozif etkilerinden korur.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey temiz, düzgün ve nemli olmalıdır. Yüzeyde ki kir, boya atıkları, silikon, toz, kireç, kalıp yağı vb. malzemeler uygulama yapılacak yüzeyden tel fırça veya püskürtme yöntemi ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzeyde tamir gerektiren kısımlar Setmiks 5-10 tamir harcı ile onarılmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler suya muhakkak doyurulmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır. Aktif su kaçakları bulunan yerler Setşok su tıkacı ile uygulama öncesinde tıkanmalıdır.

HAZIRLAMA TALİMATI

25 Kg'lık toz halindeki Crystal temiz bir kap içerisinde bulunan 8,25-8,75 İt temiz su içerisine yavaş yavaş dökülür. Düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma kalmayacak şekilde karıştırılarak ürün homojen bir hale getirilir. Karışım 2-3 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.

KULLANMA TALİMATI

Uygulamaya başlanmadan önce yüzey nemlendirilerek suya doyurulmalıdır. Kullanıma hazır olan harç uygulama yapılacak yüzeye fırça veya püskürtme ekipmanları yardımı ile tüm yüzeye yedirilerek tatbik edilir. Uygulama minimum 2 kat olmalıdır. Ancak basınç olan yerlerde 3 kat uygulama yapılmalıdır. Katlar arasında 4-6 saat beklenmelidir. Uygulamanın her katında bir öncekine dik doğrultuda ters yönden tatbik edilmelidir. Karışım uygulama sırasında aralıklarla karıştırılmalıdır. Yeni uygulanmış yüzeyler 5-6 gün don, rüzgâr ve güneşin zararlı etkilerinden korunmalıdır. Depolara uygulamadan 1 gün sonra su basılabilir. Yatay ve düşey yüzeylerde, düşey ve düşey yüzeylerde birleşim noktalarında pah uygulaması yapılmalıdır. Üzerine uygun pah bandı da kullanılabilir. Uygulamadan sonra yüzey en az 72 saat iyice kürlenerek betonun kapiler boşluklarına ilerlemesi sağlanmalıdır.

SARFİYAT

Rutubete karşı 2 katta 1,5-2 Kg/m2.
Basınçsızyerlerde 2 katta 1,5-2 Kg/m2.
Basınçlı yerlerde 2-3 katta 2-3 Kg/ m2.

AMBALAJ

25 Kg'lık KraftTorba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı yağış ve/veya rüzgâr altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.