SETFLEX 107 2 K

AÇIKLAMA

Çift komponentli çimento ve akrilik esaslı fırça ve püskürtme yöntemi ile uygulanabilen yüzeyin nefes almasını engellemeyen yarı elastik su yalıtım malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk Gri
Görünüm İnce Toz
Yoğunluk 1.40 kg/lt Dinlendirme 5-7 dakika
Çalışma Süresi 1 saat
Uygulama Sıcaklığı +5oC,+30oC
Mekanik Dayanım 2 Gün
Su Geçirimsizlik 7 Gün
Yapışma Dayanımı 1.5 N/mm2(28Gün)
Basınçlı Su Dayanımı 2 Bar Pozitif
Üzeri Kaplama Süresi 3 Gün
Katlar Arası Bekleme 10 °C 10-12 Saat
20 °C 5-7 Saat
30 °C 3-4 Saat
Uygulama Kalınlığı Min.0,75 mm
Max.l,5 mm

TEKNİK BİLGİLERİ

20 °C(±2 °C) hava sıcaklığı ve %50±5 bağıl nem ortamında laboratuvarda elde edilen verilerdir.
KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda ıslak hacimlerde,'garaj,balkon teras,banyo,wc,su depoları,yer altı ve yer üstü inşaat çalışmalarının pozitif izolasyonunda kullanılan bir yalıtım malzemesidir.

AVANTAJLARI

* Esnektir,
* Hazırlanması ve uygulanması kolaydır,
* Yüzeye yapışma mukavemeti ve aderansı çok yüksektir,
* Bileşenleri ambalajında oranlanmıştır,
* Boyanabilir,
* Fırça veya püskürtme yöntemi ile uygulanabilir,
* İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar,
* İçme suyu depolarında kullanılabilir,
* Su buharı geçirgenliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzeyin mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey yapışmayı engelleyecek toz,yağ,boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Zayıf yüzeyler çatlak sıvalar vb. gibi yüzeyden kolay ayrışabilecek dokular koparılarak yüzeyden temizlenir.Gözenek ve delikler yüksek basınçlı su veya hava ile temizlenmelidir. Yüzey uygulama öncesinde muhakkak ıslatılarak suya doyurulmalıdır.

HAZIRLAMA TALİMATI

Setflex 2K su yalıtım harcı B komponenti (sıvısı) temiz bir kabın içerisine boşaltılır. B komponenti (sıvısı) uygulamadan önce muhakkak çalkalanmalıdır. A komponenti (toz) yavaşça sıvının içerisine boşaltılarak düşük devirli mikser veya matkap yardımı ile topaklanma olmayacak şekilde 6-7 dk karıştırılarak homojen hale getirilir. Hazırlanan bu karışım 5-7 dk olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar 2-3 dk karıştırılarak kullanılır. Kabın içerisinde bulunan karışım aralıklarla karıştırılmalı sonradan toz veya su ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır.

KULLANMA TALİMATI

Setflex 2K en az iki kat halinde uygulanmalı katlar arası bekleme süresine riayet edilmelidir. Birinci kat uygulama hep aynı yönde uygulanarak tamamlandıktan sonra ikinci kat uygulama ona dik olacak şekilde ters yönde uygulanır. Çok geniş aralıklarda uygulanması halinde çatlamalara engel olmak için uygun genişlikte derz bırakılarak uygulanabilir, bırakılan derzler esnek mastiklerle doldurulmalıdır. Çatlama riski olan yüzeylerde iki uygulama arasına fibermesh file donatısı yerleştirilebilir. Yatay ve düşey yüzeylerde,düşey ve düşey yüzeylerde birleşim yerlerinde pah uygulaması yapılmalıdır. Üzerine uygun pah bandı kullanılabilir. Setflex 2K üzeri kaplanmadan önce 7 gün su kürüne tabi tutulmalıdır.

SARFİYAT

1 mm kalınlık için yaklaşık 1,5-2 Kg/m2 dir. Yüzeyin durumuna boşluk vb. kayıplardan dolayı değişkenlik gösterebilir.

AMBALAJ

A bileşen : 20 Kg Kraft Torba
B bileşen : 5 Kg Plastik Bidon

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. Toz komponent üst üste 8 sırayı geçmemelidir. Sıvı komponent 0 oC nin üzerinde saklanmalı ve kesinlikle dondan muhafaza edilmelidir.

DİKKAT

+5 °C'nin altında ve +30 °C'nin üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Belirtilen en fazla kat kalınlığını aşmayınız. Çalışma süresi geçmiş harca toz veya su ilavesinde bulunmayınız. Direkt güneş ışığı yağış ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız