PLATO 200

AÇIKLAMA

Kuvars ve korundum agregalı taze beton üzerine toz serpme olarak uygulanan beton yüzeylerde orta ve ağır yüklere karşı betonun tozumasını, yıpranmasını ve kimyasal maddelere karşı direncini artıran çeşitli renklerde yüzey elde edilmesini sağlayan yüksek mukavemetli çimento esaslı toz bir karışımdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Gri,Kirmızı,Yeşil,Siyah
Görünüm : Granül
Yoğun luk : 1,51kg/it
Uygulama Zemin Sıcaklığı : +5 oC,+30 oC
Agrega Sertliği : 8 Mosh Scale
Elastisite Modülü : 29.000 NUrnm2
Aşınma Dayanımı 3-4 gr/cm3
Darbe Dayanımı (2000 çevrim) : %30-40 Ağırlık Kaybı Üzerinde Yürünebilme Süresi : 1 Gün Sonra
Basınç dayanımı(28 Gün) 75-80 Nımm2

TEKNİK BİLGİLERİ

20 oC(±2 oC) hava sıcaklığı ve <3/050+5 bağıl nem ortamında laboratuarda elde edilen verilerdir.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekânlarda,fabrikalar, alışveriş merkezleri, depolar, geçitler,yürüme yolları, araba garajları, okullar,yükleme ve boşaltma alanları,hangarlar ve mekanik atölyelerde,sürtünmeye maruz kalan zeminlerde kullanılır.

AVANTAJLARI

*Taze betonun üzerine serpme olarak uygulanır.
*Donma-çözünmeye dayanıklıdır.
* Normal betona göre aşınmaya daha fazla dayanıklıdır.
*Temizlenmesi ve bakımı çok kolaydır.
*Oksitlenmez
*Çeşitli renk alternatifleri mevcuttur.

YÜZEY HAZIRLAMA

Zemin sertleştiricisi öncesi dökülen beton en az C25 beton kalitesinde olmalıdır. Eski beton üzerine yeni beton dökülecek ise aderansı artırmak amacı ile Prımer T astar ajanı kullanılmalıdır. Dökülen betonun iyi yerleşmiş olmasına vibratör kullanılmasına ve mastarında olmasına dikkat edilmelidir. Beton yüzeyine uygulamadan evvel kıvamına dikkat edilmeli gereğinden ıslak veya gereğinden kuru olmamalıdır.

HAZIRLAMA TALİMATI

Kullanıma hazır bir ürün olduğundan hiçbir karışım eklenmeden karıştırma işlemi yapılmadan toz olarak mekanik makine ile veya serpme yöntemi ile uygulanır.

KULLANIM TALİMATI

Serpme uygulaması beton ilk mukavemetini kazandıktan sonra iki aşamada yapılır.Uygulama esnasında koşullara bağlı olarak terleme suyunu muhakkak uzaklaştırınız. İlk aşamada ürünün°/060 ı ikinci aşamada ise %40 olarak yerleştirilmesine dikkat ediniz.1,5-2 metreden daha fazla mesafede serpme işlemi yapmayınız. Mekanik perdah makinesi(helikopter) her aşamadan sonra düzgün bir yüzey elde etmek için muhakkak kullanılmalıdır. Kuruma işlemi sürecinde renk farlılıklarının oluşması normaldir. Renk tutarlılığı için zemine ürünün eşit miktarda yayılmış olmasına dikkat edilmelidir. Doğru zamanlama ve perdahlama teknikleri önemlidir.

DERZ KESME

En geç 2-3 gün içerisinde derz kesme işlemine geçilmelidir. Setkim polietilen derz dolgu fitili üzeri Setkim Poliüretan mastik ile dolgu işlemi tamamlanabilir.

KÜRLEME İŞLEMİ

Uygulama tamamlandıktan hemen sonra Setkim Duracure veya Setcure ürünleri ile kürleme işlemi yapılmalıdır.

SARFİYAT

Kullanım amacına ve trafik yüküne göre değişkenlik göstermekle beraber 6-7 Kg/m2'clir.

AMBALAJ

25 Kg' lık Kraft torba

DEPOLAMA

Ürün kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun şartlarda 1 yıldır. İstifleme üst üste 8 sırayı geçmemelidir.

DİKKAT

+5 oC'nin altında ve +30 oC'n in üzerindeki uygulamalardan kaçınınız. Direkt güneş ışığı ve/veya rüzgar altında uygulama yapmayınız. Uzun süre güneşe maruz kalmış veya donmuş veya 24 saat içerisinde donma riski olan yüzeylerde uygulamadan kaçınınız.